❗Коронавірус (COVID-19)❗ – це новий, який щодня звучить у ЗМІ, але в той же час досить маловивчений вірус. Він стрімко увірвався у наше життя у 2020 і буквально за кілька місяців кардинально змінив його.

Часто спостерігаються симптоми:
✅підвищення температури;
✅кашель;
✅стомлюваність;
✅втрата нюху та смакових відчуттів.
У деяких інфікованих можуть також спостерігатися:
❗️біль в горлі;
❗️ головний біль;
❗️різні інші болючі відчуття;
❗️ діарея;
❗️висипання на шкірі або зміна кольору ❗️шкіри на пальцях рук або ніг;
❗️ почервоніння чи подразнення очей.

❌ Перехворілі на коронавірусну інфекцію у легкій або тяжкій формі стикаються з довгостроковими симптомами і страждають від постковидного синдрому.
Одними з таких ускладнень є:
✅ психічні розлади,
✅ апатія,
✅ тривожність,
✅ почуття страху,
✅ суїцидальні думки.
❗Синдром також відомий як Long Covid – наслідки COVID-19, при якому до 20% людей, які перенесли коронавірусну інфекцію, страждають від довгострокових симптомів, що тривають до 12 тижнів та у 2, 3% випадків довше.
❗Нейропсихологи допоможуть подолати стан постковидного синдрому, згладити емоційну нестабільність та вирівняти настрій.

Позитивний настрій і здатність посміятися без особливої на те причини допомагають позбутися тривожності й стати щасливішим. Дослідження психологів показують, що під час сміху наш мозок виробляє дофамін, серотонін та ендорфіни. Ці гормони забезпечують нам почуття задоволення, радості та безпеки, допомагають позбутися стресу.

Тож оточуйте себе позитивом, знайдіть час для того, що любите, працюйте над емоційним станом і дотримуйтесь норм безпеки під час пандемії.

Бережіть себе і будьте здорові!