Так, так! Все вірно. Професійно складена дієта безпосередньо спрямована на подолання відчуття голоду. Зараз поясню.
Як виникає голод? Якщо дуже спростити, то керувати нашою харчовою поведінкою нам дозволяють центр голоду і насиченості в гіпоталамусі і стан шлунково-травного тракту. Вони, в свою чергу, реагують на подразнення – хімічні та механічні. До хімічних чинників відносяться як прямі метаболіти, так і кінцеві продукти ланцюжків переробки (гормони, нейромедіатори). Але, так чи інакше, все це ми беремо з продуктів харчування.
Ось декілька найпоширеніших причин появи голоду.
Ви їсте замало або нерегулярно, з великим проміжком часу, і організм намагається вам це пояснити – мозок реагує на зменшення, наприклад, надважливої для нього глюкози активацією центру голоду.
Дієта для зменшення ваги, стандартно, передбачає п’ятиразове харчування з визначеним об’ємом порції. Мої клієнти, зазвичай не з’їдають повну порцію, стільки, виявляється, не потрібно.
Ви вживаєте не те, що корисно. А саме: ви, напевно, занадто знизили кількість білків, жирів, клітковини. В цьому випадку обмін речовин сильно прискорюється, а деякі речовини просто не можуть бути засвоєні, і ви стикаєтесь з голодом швидше.
Як ви здогадуєтесь, будь яка дієта передбачає чіткий баланс між цими складниками. І що дуже важливо, цей баланс буде індивідуально підібраний.
Як це не дивно, інколи ви можете сплутати голод і спрагу. Спробуйте випити води, коли починаєте відчувати голод. Інколи почуття зникає.
Я не знаю дієтологів, які не наполягають на дотриманні водного режиму. До речі, вживати багато рідкої їжі – пити свої калорії – це теж трохи наближати відчуття голоду, бо рідина перетравлюється швидше.
Ви дуже активні, і тому швидко їсте, відволікаєтесь від самого процесу прийому їжі. Звичайно, треба багато чого встигнути. Але фізіологія травлення передбачає період підготовки і їжі, і органів травлення. Кожен етап займає певний час.
Мабуть, про це краще можуть розповісти нейрофізіологи, психотерапевти, але і дієтологи завжди наполягають витрачати на їжу 25-30 хвилин. Інакше, ви навіть не дуже відчуваєте смак, а, разом з тим, і задоволення і ситість.
Ще є низка причин вже зовсім для звертання до психотерапевта – це різноманітні варіанти стресів. Ви можете мати забагато чи замало фізичної активності, сну, роботи, відпочинку, приємних відчуттів і стосунків. В багатьох випадках ви відчуваєте потребу в чомусь приємному і помилково рахуєте, що це голод.
Ставтесь до себе з увагою і турботою і звертайтесь по допомогу вчасно.

Сподіваюсь, переконав вас, що найкоротший шлях до позбавлення відчуття голоду спрямовує нас до дієтолога. Більше того, ми відчуваємо себе бадьорими і задоволеними тільки при смачній і приємній для нас системі харчування. Приходьте! Буду радий допомогти чи розвіяти ваші сумніви.