Зараз дедалі частіше серед населення  стає популярним прийом різних полівітамінів та БАДів. І мало хто задумовується над тим, що їх неконтрольоване вживання може нашкодити організму. Адже вітаміни  не можна приймати без призначення лікаря, не дивлячись на рекламування їх блогерами та пропагандистами ЗСЖ.

Річ у тому, що серед вітамінів та мікроелементів є окремі види, надлишок яких в організмі є набагато шкідливий, ніж їх нестача. Тому приводом для вживання вітамінів є тільки лабораторно підтверджений гіповітаміноз. Окрім того, щоб визначити в себе імовірний гіповітаміноз, не обов’язково одразу здавати весь спектр дороговартістних досліджень, натомість слід звернути увагу на наявність певних симптомів. Ось основні :

– випадіння волосся;

– ламкість нігтів;

– сухість шкіри і слизових, висипання;

– кровоточивість ясен;

– погіршення зору;

– втома, зниження працездатності.

Кожен із симптомів характерний для дефіциту певної групи вітамінів (А, В, С, Д, РР і т.д.).  Тому спектр необхідних аналізів звужується, заощаджуючи ваші кошти.

Звичайно, що існують окремі вітаміни, з прийомом яких не все так строго. Зокрема, віт. С, відомий всім як засіб, який допомагає при застуді та в період одужання. Даний вітамін можна приймати коротким курсом без попереднього лабораторного дослідження, бо надлишок його виводиться з організму без шкоди для нас. Натомість надлишок віт. Д, наприклад, накопичується в організмі і проявляє токсичну дію (викликає головний біль, слабкість, нудоту, болі в м’язах і суглобах). В дітей надлишок віт. Д приводить до накопичення великої кількості кальцію в крові та передчасного закриття тім’ячка, що є небезпечним.

Як бачимо, існує багато причин, чому варто перед прийомом вітамінів проконсультуватися з лікарем. Відносьтеся бережно до свого організму та будьте здорові!