Зазвичай, загострення хронічних захворювань спостерігаються навесні та восени. І таке довгоочікуване пробудження природи весною, на жаль, не всім на радість.

Адже разом з ним «розцвітають» дрімаючі хвороби. Дане явище пов’язане з тим, що хронічна хвороба має циклічний характер, тобто періоди ремісій і загострень чергуються.

Основні причини весняних загострень:

– послаблений імунітет після зими;

– гіповітамінози;

– сезонні застудні захворювання;

– перепади температури навколишнього середовища;

– недостатня фізична активність.

Які ж захворювання пробуджуються весною? Це хвороби шкіри, травної системи(гастрити, дуоденіти, виразки), хвороби нервової системи, ревматологічні захворювання. Також часто спостерігається загострення бронхіальної астми, алергічних захворювань та цукрового діабету. Разом з тим, характерним для даної пори є порушення менструального циклу у жінок та зміни в психоемоційній сфері серед населення.

Що ж робити, щоб запобігти загостренню хронічного захворювання або хоча б мінімізувати його прояв?
Це можливо, дотримуючись ряду заходів:

  1. Раціональне харчування.
    Включайте в свій раціон свіжі овочі та фрукти. Корисними будуть салати з капусти та коренеплодів (морква, буряк, селера). Можна додати свіжу зелень (петрушка, кріп). З фруктів корисними будуть цитрусові (джерело вітаміну С) та інші по смаку. Якщо має місце виражений гіповітаміноз, тоді необхідно додати таблетовані вітаміни, але лише узгодивши з лікарем.
  2. Свіже повітря.
    Перебувайте щодня на свіжому повітрі не менше 1-2 годин, а краще більше. Дуже корисні піші прогулянки ,рекомендовано проходити щодня до 10 тис. кроків). Одягайтеся відповідно до погоди, щоб не переохолоджуватися і не перегріватися.
  3. Психоемоційний стан.

Слідкуйте за своїм настроєм, старайтеся усувати дратівливі чинники, наскільки це зараз можливо. Розвантажте нервову систему. Більше відпочивайте, дивіться позитивні та добрі фільми, читайте книги. Обмежте використання гаджетів перед сном.

 

Та якщо симптоми загострення вже прокинулись і заявили про себе, не зволікайте, зверніться до сімейного лікаря. Адже, чим раніше розпочнеться лікування, тим швидше наступить ремісія чи одужання.

Дбайте про себе і залишайтесь здоровими!