Атопічний дерматит — не є смертельною хворобою, проте вона так само приносить біль і дискомфорт, як і будь-яке інше захворювання.

Під час загострення на середніх і важких стадіях хвороби на тілі пацієнта з’являється безліч почервоніння, висипки у вигляді дрібних бульбашок, які мокнуть, папул, розчухів, кірок, лущення, свербіння різного ступеня інтенсивності.
Але видимі симптоми – це лише зовнішні прояви хвороби. Серйозні запальні процеси при атопічному дерматиті відбуваються всередині організму. Хвороба порушує роботу імунної системи, яка починає реагувати на будь-які алергени і подразники.

5 ПОШИРЕНИХ МІФІВ :

1️⃣Міф. Народна медицина – швидка допомога при будь-яких шкірних захворюваннях.
👉Засоби, які любителі трав зазвичай рекомендують при шкірних захворюваннях: череда, чистотіл, дігтярне мило, – при атопічному дерматиті категорично протипоказані.
Нанесення на хвору шкіру трав’яних примочок і протирань може не тільки спровокувати приєднання вторинної бактеріальної інфекції, але й викликати алергію.
2️⃣Міф. Атопічний дерматит з віком проходить самостійно.
👉На жаль, це хронічне захворювання, яке повністю вилікувати неможливо. Догляд за шкірою і лікування дозволяють лише домогтися ремісії.
Про тяжкість атопічного дерматиту говорить той факт, що молоді люди з цим діагнозом звільняються від служби в армії.
Зараз в лікуванні атопічного дерматиту намітився справжній прорив, пов’язаний з появою таргетной біологічної терапії, яка діє на ключові механізми запалення і дозволяє швидко домогтися поліпшення навіть у пацієнтів з важкою формою атопічного дерматиту.
3️⃣Міф. Щеплення пацієнтам із атопічний дерматит протипоказані.
👉Загострення атопічного дерматиту дійсно служить відсроченням вакцинації. Але в періоди «затишшя» (контрольованого шкірного процесу) щепитися потрібно обов’язково.
Перед вакцинацією потрібно підготовка: за 3-5 днів зазвичай призначають антигістамінний препарат і рекомендують виключити з раціону продукти-алергени.
4️⃣Міф. Атопічний дерматит стартує після прийому антибіотиків.
👉Будь-які ліки, навіть у здорової людини, може викликати важку алергічну реакцію. Але тут люди плутають причину і наслідок. Після курсу антибактеріальної терапії атопічний дерматит дійсно може загостритися. Однак причиною цього служать не антибіотики, а патогенні мікроорганізми, для боротьби з якими вони призначаються. Збудники хвороб запускають в організмі каскад імунних реакцій, які і призводять до загострення атопічного дерматиту.
5️⃣Міф. Пацієнтам з атопічний дерматит заборонені заняття спортом і плавання в басейні.
👉Заняття спортом при атопічний дерматит не заборонені, а, навпаки, постійно рекомендуються, оскільки зміцнюють психіку і здоров’я. Але потрібно пам’ятати, що головне в лікуванні пацієнтів з атопічним дерматитом – це правильний і регулярний догляд за шкірою. Піт, бруд, хлорована вода – агресивне середовище, яка запускає порочне коло атопічного дерматиту (роздратування – свербіж – мікротріщини – приєднання вторинної інфекції). Після тренувань необхідно прийняти душ (бажано зі спеціальними засобами лікувальної косметики, які мінімізують вплив агресивного середовища). В ідеалі засіб повинен призначити лікар-дерматолог. Так, нерідко для кистей рук використовується один засіб, а для обличчя- інший. Зайва старанність небажано – частий душ з використанням антибактеріального мила може пересушувати шкіру.

Навчитись жити з атопією, допомогти вам обрати лікувальну косметику зможе кваліфікований дерматолог, запис на прийом на сайті Lekári online.

Автор — Христина Шпонтак, лікар-дерматовенеролог.