Автор – Дмитро Гарюшкін, лікар-нейропсихолог.

Що це таке і для чого вона потрібна?
Це дослідження психічних процесів за допомогою спеціальних методик. У ході діагностики визначається функціональний стан мозку, можливі порушення та виявляються кількісні характеристики стану вищих психічних функцій (пам’яті, мови, уваги, сприйняття, мислення).
Дана діагностика, яка застосовується для дітей, дає можливість визначити особливості розвитку дитини, а також побачити її актуальні та потенційні можливості.
В ході нейропсихологічної діагностики нейропсихолог дає спеціальні тести та проби та оцінює безліч факторів, починаючи від вегетативних реакцій, рухових та поведінкових особливостей.
Дослідження включає оцінку:
– Двигуних та тактильних функцій;
– Об’єм зорової та слухомовної пам’яті;
– Мова (не тільки звукомовлення та листи, а й розуміння та сприйняття зверненої мови);
– Участь правої та лівої руки в рухах;
– Просторові уявлення (координатні, структурно-топологічні, проекційні);
– Стратегії мислення;
– Когнітивного стилю особистості;
– Інтелектуальних та емоційних процесів.
Під час дослідження нейропсихолог звертає увагу на тонус м’язів та м’язові затискачі, дихання, координацію рухів, окорухові функції, пластичність та ригідність при виконанні завдань, стомлюваність, коливання уваги дитини. Всі ці особливості відбиваються на розумових функціях та емоційних реакціях дитини. Через них дитина може погано вчитися, не здатна зосередитись, часто плаче або ображається.
Стан вищих психічних функцій визначає весь розвиток дитини. Чим раніше відкоригувати ці функції, тим швидше розвиток та поведінка нормалізується. Тому після діагностики при виявленні патології або дефектів здійснюється нейропсихологічна корекція, індивідуально підібрана для кожної дитини. Це дуже добре допомагає усунути всі порушення які були наведені вище.

На платформі Лікарі Онлайн наші лікарі-нейропсихологи можуть допомогти Вам, а саме,  провести нейродіагностику за попереднім записом. Звертайтесь до адміністраціі чи пишіть нам у соціальних мережах. Завжди будемо раді Вам допомогти.