Сімейний лікар – вірний помічник пацієнта

На сьогодні пацієнт може вільно вибирати сімейного лікаря в будь-якому державному медзакладі, приватній клініці або серед лікарів ФОП, які мають договір з НСЗУ. Якщо ж раптово пацієнт відчув і зрозумів, що помилився з вибором лікаря або стало незручно територіально добиратися до нього на прийом – просто без зайвих проблем можна знайти іншого сімейника для підписання декларації. Попередня декларація буде анульована автоматично, немає потреби у зустрічах. Адже змінювати думку – це нормально, головне – знайти сімейного лікаря, якому можна довіряти.

Декларація з сімейним лікарем – це право пацієнта на безоплатні медичні послуги, які гарантує держава. Сюди відносяться: лікування найпоширеніших захворювань, профілактичні огляди та вакцинація, загальні аналізи крові та сечі, аналіз крові на глюкозу та холестерин, електрокардіограма. Крім того, швидкі тести на вагітність, ВІЛ, гепатити. А ще – довідки, направлення і рецепти на ліки.

Сімейний лікар – це спеціаліст, який дивиться на організм в цілому та має широке клінічне мислення, яке вдосконалює впродовж своєї практики. Тому саме він може вирішувати, чи потрібні пацієнту якісь додаткові аналізи, чи направлення до вузьких спеціалістів.

Сучасні сімейні лікарі консультують, в тому числі і онлайн. Тобто не обовязково йти на прийом в амбулаторію чи поліклініку. Пацієнт може отримати пораду від лікаря по телефону. Також є можливість скинути на месенджер лікареві свої результати аналізів для інтерпретації.

Завдяки державним медичним реформам,  медзаклади підвищили якість обслуговування пацієнтів, зміщуються акценти на профілактику, тобто запобігання виникнення хвороби. Але, слід розуміти, що успіх лікування чи профілактики захворювання залежить не тільки від одного лікаря. Здоровя пацієнта – це його власна відповідальність і він, в першу чергу, повинен дбати про нього. Задля успішного одужання необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря, не відхилятися від курсу призначеного лікування, не порадившись з ним. І головне – не займатись самолікуванням, бо не завжди одні і ті ж симптоми свідчать про ідентичні захворювання. І призначаючи собі лікування,яке імовірно мало б допомогти, пацієнти натомість дуже часто отримують несподівані ускладнення і ще більші проблеми зі здоровям.

Необхідно будувати довірливі стосунки зі своїм сімейним лікарем та разом дбати про здоровя в перспективі.